Orion

ORION ALKALIN Piller,

    ORION pilleri Endüstriyel ve Son Kullanıcı pillerinde dünya standartlarında bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Orion ürünleri, en yüksek düzeyde güvenilirliğin gerekli olduğu uygulamalar için önerilir. Şirketin ürün yelpazesinde yüksek kaliteli Lityum-iyon, LiFePo4, Lityum ve Alkalin piller, Ni-MH ve Ni-Cd serisi piller ile kurşun-asit aküler yer almaktadır. Hücre güvenliği, güvenilirliği ve kullanım ömrünün mükemmel birleşimi, ORION Markamızı aranan, tercih edilen çözüm ortağı pil üreticileri arasına yerleştirmektedir.

      2002 Yılından itibaren Endüstriyel ve Son Kullanıcı müşterilerine geniş ürün yelpazesi ile Pil, Batarya ve Akü Çözümleri Sunan ORION Markamız, günlük hayatımızda sıkça karşılaşmış olduğumuz, Lityum Piller, Şarj Edilebilir Piller, Kuru Bakımsız Aküleri, Alkalin Piller gibi bir çok farklı alanda, farklı voltaj ve özelliklere sahip Pil Çeşitleri ile hizmet vermektedir.

 Son Kullanıcı Ürünlerinin yanı sıra Endüstriyel Kullanımlar içinde Pil Çeşitleri olan Lithium Piller, Nikel Kadmiyum – NiCd Piller, Nikel Metal Hidrit – NiMh Piller, Lityum İyon – Li-ion Piller LFP-LiFepo4 gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 

       İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, Pilsan Elektronik’de mutlaka bir batarya çözümü vardır. AA boy pillerden AAA boy pillere, C boy pillerden, D boy pillere hatta 9V pil çeşitlerine, Şarj edilebilir Pillerde, LiFepo4 Pillerde, Li-ion Pillerde, Alkalin Pillerde veya Lithium Pillerde ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli teknolojilerdeki özel pil boyutlarına Pilsan Elektronik olarak sahibiz bazen stoklarımızda erken biten ürünler olabiliyor, mutlaka ilgilendiğiniz ürün için bizi arayınız veya e-mail ( info@pilsanelektronik.com  ) yolu ile sorunuz. Pilsan Elektronik’de birçok ihtiyaca cevap verebilecek farklı alternatif ürünlerde sunabiliyoruz

    

 

Alkalin Pillerin Dünyası.,

   Alkalin pillerin kimyasalları elektrot olarak çinko ve manganez dioksit içeren tek kullanımlık pillerdir. Bu pillerde kullanılan alkali elektrolit, potasyum veya sodyum hidroksittir. Bu piller, çinko karbon ( Heavy Duty Piller, Super Heavy Duty Piller, Zinc Carbon Piller) pillerden daha iyi bir enerji yoğunluğuna ve sızıntı olmasına karşı direnç sağlayan sabit bir voltaja sahiptir. Bunun asıl sebebi ise, daha saf ve daha yoğun olan manganez dioksit anot malzemesinden kaynaklanmaktadır ve böylece iç bileşenlerin kapladığı alanı azalmaktadır. Global pazardaki kullanıcıların bir çoğu , nikel metal hidrit ve lityum-iyon gibi şarj edilebilir kimyalara odaklanmış durumdadır. Ancak ALKALIN Pillerin değeri artık daha çok anlaşılmaya başlamıştır.

 

    Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde, alkalin piller pazarda en çok tercih edilen batarya çeşitleridir. Ancak artık günümüzde , Doğu Avrupa, Asya Pasifik ve Latin Amerika bölgeleride bu pillerin farkına varmakta ve pazarda güçlü bir büyüme hızı göstermektedir.. Bunun asıl nedeni ise bu bölgelerde daha önceleri çok ucuz oldukları için tercih edilen çinko karbon pillerden alkalin pillere geçiş sürecinde olmalarıdır. Ayrıca, alkalin pil pazarında önemli bir paya sahip olan Orta Doğu ve Afrika ülkeleri de bu pillerin kullanımında yukarı bir eğim sağlamaktadır.

 

 

 

Başlıca Kullanım Alanları

Alkalin Piller, elektronik cihazlarınıza maksimum güç sağlamak için üretilmiştir, 

Başlıca kullanım alanları aşağıdaki gibidir.,

*kablosuz klavyeler, *radyolar, *kapı kilitleri, *saatler, *elektronik diş fırçaları, *uzaktan kumandalar, *el fenerleri, *oyuncaklar, *dijital kameralar, *kablosuz fareler, *lazerli teraziler, *hesap makineleri, *garaj kapısı kumandaları, *karbon monoksit dedektörleri, *alarm sensörleri, *kan basıncı monitörleri, *ölçüm cihazları,*bebek monitörleri, *kan şekeri monitörleri ve daha fazla elektronik cihazlarınız için. 

(Şarj edilemez) Alkaline pil teknolojisini şarj edilebilir diğer pil teknolojileri ile karıştırmayınız.

 

  Alkalin piller tehlikeli midir?

      Alkalin piller ve Diğer Bütün Pil çeşitleri, geçerli yönergeler ve amaçlanan amaç doğrultusunda kullanılırsa tehlikeli değildir.

    Pilleri amacı dışında kullanmak, içlerini açmaya çalışmak, ateşe atmak, kırmak veya parçalamak Kendinize ve etrafınıza zarar vermenize neden olabilir

 

Pil Çeşitlerinde Güvenlik.,

     Kullanılmış pillerinizi asla çöpe , toprağa ve ateşe atmayınız.. biten pillerinizi en yakın pil toplama kutusuna bırakınız. Bütün pilleri (Dolu Pil veya Boş Pil) Çocuklardan uzak tutunuz. Alkalin piller,özellikle endüstriyel ve ev tipi cihazlarda yoğun olarak kullanılmaktadır, bu pillerin boyutları da oldukça farklıdır (AAA Boy pil, AA Kalem Boy Pil, C Orta Boy Pil, D Büyük Boy Kalın Piller, 9V Kare Piller gibi tek olarak veya Gruplanmış halde kullanılabilir). Bu nedenle pillerin çocuklar tarafından istemeyerek de olsa yutulma riski vardır.     

    Orion Alkalin bataryaları Pilsan Elektronik Firmamızdan güvenle temin edebilirsiniz. Dünyamızda her yıl yüzlerce pil yutma vakası gerçekleşmektedir ve bu kazaların yarısından fazlasını 6 yaşın altındaki çocuklar oluşturmaktadır. Uzaktan kumanda, oyuncak ve kumandalı anahtarlıklar gibi cihazlar küçüldükçe, daha fazla pil kullanımına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer tedavi edilmez ve acil müdehale edilmez ise yutulmuş bir pil, iki saat gibi kısa bir sürede ölümcül hale gelebilen zararlı bir kimyasal reaksiyona neden olabilir. Çocuğunuzun herhangi bir pil yuttuğunu düşünüyorsanız hemen bir acil servise başvurunuz.

 

 

 

 

 

 

Piller Hakkında Soru Cevap  :

ORION Alkalin piller şarj edilebilir mi?

Hayır, tüm Orion piller şarj edilebilir özellikde değildir. Yalnızca “Şarj Edilebilir” etiketli Orion piller şarj edilebilir. Standart alkalin piller ŞARJ EDİLEMEZ. Pilin akmasına veya patlamasına neden olabileceğinden, standart alkalin pilleri yeniden şarj etmeye ÇALIŞMAYIN. Standart Alkalin piller ve Şarj edilebilir piller birbirleri ile yanyana ( aynı cihazda karışık olarak)  kullanılamaz. Yalnızca Şarj edilebilir etiketli piller şarj edilmelidir. Bu piller, uygun kullanımlarda 1000- 1500 defaya kadar şarj olabilirler. Lütfen yeniden şarj etmeye çalışmadan önce pilleri doğru şekilde tanımlayın.

 

Pilin mAh cinsinden kapasitesi nedir?

Pillerin mAh değerleri, pilin ne kadar dayanacağını belirtir ve performans ise, kullandığınız elektronik cihazların türüne göre değişir. Örneğin bir Tansiyon Ölçme Aletinde pillerimizi kullandığınızda Orion’un 9V Alkalin pilleri 500 mAh kapasiteye sahiptir. Kullanacağınız her cihaz için ayrı bir hesaplama gerekmektedir.

 

mAh Hesaplama Örneği:

Örneğin Cihazınızın ihtiyacı ( çekeceği güç ) 100mah ise ,

 500mAh bir pil Ortalama 5 Saat civarı çalıştırır ( devamlı 5 saat süresi)

 

Örneğin Cihazınızın ihtiyacı ( çekeceği güç ) 50mah ise ,

 500mAh bir pil Ortalama 10 Saat civarı çalıştırır ( devamlı 10 saat süresi)

 

 

Son kullanma tarihini nerede bulabilirim?

Son kullanma tarihini pilin gövdesinde veya kutunun üzerinde bulabilirsiniz. “Son Kullanma Tarihi” yazarak işaretlenmiştir. Orion Alkalin pillerimizde raf ömrü uzundur, yani uygun saklama koşullarında üzerlerinde yazan tarihten önce istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu son kullanım tarihleri pillerin daha önce hiç kullanılmadan ve cihaza dahi takılmadan bekleme süresi anlamına gelir. Eğer bir pil kullanılmaya başladı ise ,ömür beklentiside çalışmaya başlamıştır.

 

Pilleri buzdolabında saklayabilir miyim?

Herhangi bir Marka veya Özellikdeki pili  buzdolabında saklamak iyi bir fikir değildir. Sonuçta piller kimyasallardan üretilmiştir ve herhangi bir etkileşim olmaması içinde bazı saklama , koruma detayları gerekmektedir., Pilleri serin ve kuru bir yerde saklamak en iyisidir. Pilleri buzdolabında saklamanızı asla TAVSİYE ETMİYORUZ. Bu pil ömrünü uzatmaz. Güvenlik nedeniyle lütfen pillerinizi önce çocuklardan, aşırı sıcaklıklardan veya soğuktan uzak tutunuz. Pillerinizi dondurmayın veya pillerinizi ateşe maruz bırakmayınız. Aşırı sıcaklıklar pillerin patlamasına veya daha farklı zararlı sonuçlara yol açabilir.

 

 

 

 

Piller sıcaklıktan etkilenir mi?

Aşırı yüksek veya Aşırı düşük sıcaklık piller için iyi değildir. Pilleri yüksek veya düşük sıcaklıklarda KULLANMAYIN veya saklamayın. Normalde düşük sıcaklık pilin deşarj kapasitesinin düşmesine neden olurken, yüksek sıcaklık ise pilin akmasına neden olabilir eğer bu sıcaklık veya soğukluk değerleri çok yüksek boyutlarda ise daha farklı sorunlara neden olabilir. Bu durumda Pillerinizi cihazlarınızdan çıkartmanızı tavsiye ederiz.

 

Pillerimi kullanım sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Her model veya özellikdeki pillerin farklı kullanım detayları olabilir. Ancak bazı vazgeçilmez kurallar da vardır. 

*Pillerinizi kullanmadan önce pillerin etrafındaki filmi , bantı veya varsa ambalaj kağıdını çıkarınız,

*Mutlaka Pil bölmesinin anot (Artı) ve katotunun (Eksi) kir veya pas olmadan normal görünüp görünmediğini kontrol ediniz. 

*Öncelikle cihazınıza pilleri yerleştirirken, pilleri doğru yönde yerleştirdiğinize de dikkat ediniz. Pillerin UST Tarafında   

çıkıntılı yüzey) ARTI işareti olmalı ve Pillerin ALT Tarafında (düz yüzey) EKSI işareti olmalı, 

Cihazınızda da bu işaretlerin doğruluğuna dikkat ederek yerleştiriniz.

*Eski ve yeni pilleri ya da farklı tür, marka veya model pilleri de bir arada kullanmayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

ORION ULTRA ALKALIN PIL ÇEŞİTLERİ

 

No

Pilsan Stok Kodu

MARKA

Paket Tipi

Type

Model

Ambalaj

VOLT

Kapasite

Ağırlık

Ölçü

Benzer Modeller

PDF

 

 

 

 

 

Type

Ambalaj içi

V

mAh

GR

mm

Pilsan Elektronik ve Diğer Global market benzerleri

 

1

100.002.0024.502

ORION 

Blister

Alkaline

AAA

2’Li

1,5

900

10,6

10,5 x 44,5

AAA, LR3, LR03, MN2400, AM4, AAA micro, PC1500

 

2

100.002.0025.504

ORION 

Blister

Alkaline

AAA

4’Lü

1,5

900

10,6

10,5 x 44,5

AAA, LR3, LR03, MN2400, AM4, AAA micro, PC1500

 

3

100.002.0030.212

ORION 

Kartela

Alkaline

AAA

12’Li

1,5

900

10,6

10,5 x 44,5

AAA, LR3, LR03, MN2400, AM4, AAA micro, PC1500

 

4

100.002.0049.502

ORION 

Blister

Alkaline

AA

2’Li

1,5

1.800

21,5

14.5 x 50,5

AA, MN1500, LR6, PC1500, E91, AM3, LR6/M, KAA, 4006

 

5

100.002.0050.504

ORION 

Blister

Alkaline

AA

4’Lü

1,5

1.800

21,5

14.5 x 50,5

AA, MN1500, LR6, PC1500, E91, AM3, LR6/M, KAA, 4006

 

6

100.002.0060.212

ORION 

Kartela

Alkaline

AA

12’Li

1,5

1.800

21,5

14.5 x 50,5

AA, MN1500, LR6, PC1500, E91, AM3, LR6/M, KAA, 4006

 

7

100.002.0080.502

ORION 

Shrink

Alkaline

C

2’Li

1,5

6.700

66,0

26 x 50

C, LR14, MN1400, LR14/L, AM2, 4014, AM-2, BABY

 

8

100.002.0090.502

ORION 

Shrink

Alkaline

D

2’Li

1,5

12.000

138,0

34 x 61

D, LR20, MN1300, MX1300, LR20/XL, AM-1, AM1, MONO

 

9

100.002.0105.101

ORION 

Blister

Alkaline

9V

Tek’Li

9v

500

50,0

48,5 x 26,5 x 17,5

E-BLOCK,6LR1, PC1604, 6AM-6, 4022, 6AM6,9V, MN1604

 

Pil Grubu Üretimi

Yüksek Kapasiteli Pil Grupları

Özel olarak üretilmiş pil grupları, özellikle endüstride büyük avantaj sağlayarak projenize doğrudan katkı sağlar. Pil gruplarını monte ederken daha yüksek bir güvenlik standardına ulaşmak için, kapsamlı bir kalite güvence sürecinden geçiyoruz.

Lityum İyon Pil Grubu Sistemleri
100%
LiFePO4 Pil Grubu Sistemleri
100%
Ni-Cd Pil Grubu Sistemleri
100%
Ni-Mh Pil Grubu Sistemleri
100%
Li-SOCI2 Pil Grubu Sistemleri
100%

Bugün İletişime Geçin

Projelerinize destek olabilmek için satış ve teknik destek ekibimize iletişim formumuz üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yalnızca performansı optimize etmekle kalmıyoruz!

Aynı zamanda orijinal üretim yapan iş ortaklarımızın gereksinimlerini karşılayan tüm ürünlerden yüksek kaliteli, güvenilir, özel pil grupları tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyoruz. Şirket içi devre ve dizayn tasarımı dahil olmak üzere lityum iyon pil sistemlerinin  üretiminde uzmanız; teknik uzmanlığımız ve yazılım bilgimizle, projeleriniz için en güvenli ve en iyi eşleşmeyi garanti ediyoruz.

İŞ SÜREÇLERİMİZ

Yeni nesil elektrikli araçlara güç sağlıyoruz

Enerji ihtiyaçlarınızı karşılamak için yüksek kaliteli lityum iyon entegre pil çözümleri sunuyoruz. Elektrikli araçlar, elektrikli ulaşım, endüstriyel ve ticari pazarlar için lityum iyon pil sistemlerinin yanı sıra büyük ölçekli enerji depolama sistemleri tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyoruz. 

01

İletişim Formu

Web sitemiz üzerinden iletişim formumuzu doldurun. Form üzerindeki ilgili alanda projenizi açıklayın. İletişim Bilgilerinizi eksiksiz olarak bize iletin.

02

Müşteri Danışmanı

Form bize ulaştıktan sonra müşteri danışmanımız iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşarak detaylı bilgi için randevu planlayalım.

03

Prototip Oluşturma

Proje detaylarınız için bir prototip oluşturduktan sonra sistemleriniz için uygunluğunu birlikte kontrol edelim ve sistemin geliştirilmesini sağlayalım.

04

Projeniz Hazır!

Test ve kalite süreçlerinden sonra projenizin üretimine başlayalım ve proje bitim tarihinde size teslim ederek başarılarınıza ortak olalım!

1998 yılından kurulan “Pilsan Elektronik” kurulduğu günden bu güne kadar kendine ilke olarak güven, kalite, süreklilik ve yeniliği temel edinmiştir.

Sektördeki Yenilikleri Önce Siz Öğrenin!

Pilsan Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

error: Bu içerik kopyalanamaz! (Pilsan Elektronik)