Ni-Mh

Ni-Mh

Nikel Metal Hidrit veya NiMH pil, nominal gerilimi 1,2 V olan şarj edilebilir bir pildir. Bu pilin enerji yoğunluğu neredeyse Lityum-iyon pil ile aynıyken, pil kapasitesi eşdeğer ölçüdeki bir NiCd pilin yaklaşık üç katı kadar olabilir.

( Örnek NICD AA 1000mah – NIMH AA 2450mah) NiCd pillerle karşılaştırıldığında, NiMH piller nispeten daha yüksek kendi kendine deşarj oranlarına sahiptir. NiMH pillerin kullanım alanları, küçük elektronik cihazlardan hibrit arabalara kadar değişir.
Şarj edilebilir bir NiMH pil ne için kullanılır?

Şarj edilebilir NiMH piller, Elektrikli traş makinelerine, Dijital kameralara, Elektronik Diş fırçalarına, Çağrı cihazlarına, Hizmet Ulaşım Araçlarına , Tıbbi alet ve Medikal ekipmanlara , Akıllı şebeke sistemlerine, Telekom Cihazlarına, Askeri Cihazlara ve Bazı özel ürünler gibi yüksek güçlü statik uygulamalara güç sağlamak için kullanılır.

NiMH piller ne kadar dayanır?

Serin, kuru yerlerde saklanan NiMH piller iki ila üç yıl dayanır. Bu yaklaşık 500-1000 şarjdır. (Kullanım ömürleri genelde Kullanılan Cihazın kalitesine ve ihtiyaç kapasitesine, Şarj aletinin kalitesi ve Şarj etme kapasitesine , Pillerin Saklanma ortamına ve Kullanma ortamına vb hususlara göre değişkenlik gösterebilir)

NiMH piller tehlikeli midir?

Ni-Mh piller ve Diğer Bütün Pil çeşitleri, geçerli yönergeler ve amaçlanan amaç doğrultusunda kullanılırsa tehlikeli değildir.
Pilleri amacı dışında kullanmak, içlerini açmaya çalışmak, ateşe atmak, kırmak veya parçalamak Kendinize ve etrafınıza zarar vermenize neden olabilir..
Kullanılmış pillerinizi asla çöpe , toprağa ve ateşe atmayınız.. biten pillerinizi en yakın pil toplama kutusuna bırakınız. Bütün pilleri ( Dolu Pil veya Boş Pil) Çocuklardan uzak tutunuz.

Sayfayı paylaş :

1998 yılından kurulan “Pilsan Elektronik” kurulduğu günden bu güne kadar kendine ilke olarak güven, kalite, süreklilik ve yeniliği temel edinmiştir.

Sektördeki Yenilikleri Önce Siz Öğrenin!

Pilsan Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

error: Bu içerik kopyalanamaz! (Pilsan Elektronik)