LiFePo4

LiFePo4 (Lityum Demir Fosfat)

Bu, en yeni lityum teknolojilerinden biridir. Biraz kapasiteden ödün verir, ancak karşılığında bir dizi fayda sağlar: son derece yüksek şarj/deşarj akımları, nikel pillerle karşılaştırılabilir bir güvenlik kararlılığı, çok düşük bir otomatik deşarj oranı (yılda < %20), düşük ağırlık, Yüksek şarj edilme sayısı vb.
Bu teknoloji özellikle, kurşun asitli pillerin yerine tercih edilmektedir. Eski sistem akülerinizi LiFePO4 aküler ile değiştirerek kazanacağınız çok şey vardır. 

Ulaşım Araçlarında – Golf Arabası – Kişisel Hizmet Araçları / Ticari Hizmet Araçları – Forklif – Transpalet – AGV / Tekneler – Yelkenli / Kampçılar – Karavan / Solar Enerji Depolama Sistemlerinde vb.
Olumsuz tarafı, her şeyden önce, akünün, cihazlarınızın ve sizin güvenliğiniz için: tüm aküler (LiFepo4 Batarya Grupları), voltajları ve akımları sürekli olarak kontrol eden ve akünün bağlantısını kesen bir BMS (Akü Yönetim Sistemi) içermelidir. riskli noktalara yaklaştığında (gerilim çok düşük, gerilim çok yüksek, akım çok yüksek, sıcaklık çok yüksek ve hücreler arasında asimetri gibi.. Doğru seçilmiş BMS devreye girmelidir)

(Şarj edilebilir) lityum iyon teknolojisini (şarj edilemez) lityum teknolojisi ile karıştırmayın.

LiFepo4 piller tehlikeli midir?
LFP / LiFepo4 piller ve Diğer Bütün Pil çeşitleri, geçerli yönergeler ve amaçlanan amaç doğrultusunda kullanılırsa tehlikeli değildir.
Pilleri amacı dışında kullanmak, içlerini açmaya çalışmak, ateşe atmak, kırmak veya parçalamak kendinize ve etrafınıza zarar vermenize neden olabilir..
Kullanılmış pillerinizi asla çöpe , toprağa ve ateşe atmayınız.. biten pillerinizi en yakın pil toplama kutusuna bırakınız. Bütün pilleri ( Dolu Pil veya Boş Pil) Çocuklardan uzak tutunuz.

Sayfayı paylaş :

1998 yılından kurulan “Pilsan Elektronik” kurulduğu günden bu güne kadar kendine ilke olarak güven, kalite, süreklilik ve yeniliği temel edinmiştir.

Sektördeki Yenilikleri Önce Siz Öğrenin!

Pilsan Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

error: Bu içerik kopyalanamaz! (Pilsan Elektronik)