Li-Socl2

Li-Socl2

Lithium-thionyl chloride (Li-SOCl2) piller, metalik bir lityum anoda (tüm metallerin en hafifi) ve thionyl chloride (SOCl2) ile doldurulmuş gözenekli bir karbon akım toplayıcı içeren bir sıvı katota sahiptir. 3,6 V’luk bir voltaj sağlarlar ve silindir şeklindedirler, 1/2AA size ile DD size formatlarında gelirler ve uzun süreli deşarj için bobin yapısına sahiptirler.

Li-SOCl2’nin Avantajları

*Yüksek enerji yoğunluğu
*Çok Düşük değerlerde, kendi kendine deşarj (yılda <%1)
*Uzun süreli depolamadan sonra hızlı voltaj geri kazanımı
Kendinden güvenli tasarımlarla kullanım için onaylanmıştır
Çalışma sıcaklığı aralığı -55° ila +85° Santigrat
Uygulamaya ve örnekleme oranına bağlı olarak 10 yıla kadar çalışma ömrü (Gerçek pil ömrü, Kullanım Kalitesi, deşarj akımı ve sıcaklık gibi koşullara bağlı olarak değişir.)
Düşük enerjili deşarj cihazları ve sistemi için uygundur.

Başlıca Kullanım Alanları

Elektrik Sayaçları / Gaz Sayaçları / Su Sayaçları , Otomatik Sayaç Okuma (AMR), Isı Payölçeri , Ücretleme ve Etiket Makinaları , Hafıza Yedekleme ve Zaman Saati (RTC ), RFID / Gerçek Zamanlı Konum Sistemi (RTLS)..vb.

(Şarj edilemez) lityum teknolojisini (şarj edilebilir) lityum iyon teknolojisi ile karıştırmayın.

Li-SOCl2 piller tehlikeli midir?

Li-SOCl2 piller ve Diğer Bütün Pil çeşitleri, geçerli yönergeler ve amaçlanan amaç doğrultusunda kullanılırsa tehlikeli değildir.
Pilleri amacı dışında kullanmak, içlerini açmaya çalışmak, ateşe atmak, kırmak veya parçalamak kendinize ve etrafınıza zarar vermenize neden olabilir..
Kullanılmış pillerinizi asla çöpe , toprağa ve ateşe atmayınız.. biten pillerinizi en yakın pil toplama kutusuna bırakınız. Bütün pilleri ( Dolu Pil veya Boş Pil) Çocuklardan uzak tutunuz.

Sayfayı paylaş :

1998 yılından kurulan “Pilsan Elektronik” kurulduğu günden bu güne kadar kendine ilke olarak güven, kalite, süreklilik ve yeniliği temel edinmiştir.

Sektördeki Yenilikleri Önce Siz Öğrenin!

Pilsan Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

error: Bu içerik kopyalanamaz! (Pilsan Elektronik)