Li-Mn02

Li-Mn02- Lityum Bataryalar 

(CR Para Piller 3V)

           Bu günlerde Lityum pil teknolojileri giderek daha önemli hale gelmektedir. Bu piller Yüksek voltajları, düşük kendi kendine deşarjları ve kanıtlanmış güvenilirlikleri sayesinde çok çeşitli uygulamalara güç sağlamaktadırlar. Özellikle kimyası Li-Mno2 / CR Serisi pil dediğimiz modeller, Teknoloji endüstrüsüne öncülük etmektedir. Pilsan Elektronik Dünya standartlarında kendini ispatlamış çok sayıda Lityum Button – Coin Cell (Şarj edilemez – yeniden doldurulamaz) piller sunmaktadır.

  En başta kendi markamız Orion 3V CR Pilleri, Varta Marka CR Lityum Pilleri, Duracell Marka CR Lityum Pilleri, GP Marka CR Lityum Pilleri, Toshiba Marka CR Lityum Pilleri, Maxell Marka CR Lityum Pilleri, Energizer Marka CR Lityum Pilleri ve Renata Marka CR Lityum Pilleri gibi.

     Çeşitli lityum batarya sistemleri vardır: CR Serisi 3v / Button Type / Coin Cell Li-Mn02 Piller, CR Serisi 3V-6V / FOTO TYPE / Lithium Manganese Dioxide Piller, Endüstriel Serisi 1.5V/9V Lithium Iron Disulfide Li/FeS2 Piller gibi endüstri için farklı voltaj seviyelerine sahip düğme piller, fotoğraf pilleri ve diğer lityum piller. Düşük kendi kendine deşarj ile çok uzun bir kullanım ömrüne sahiptirler ve tipine, modeline  veya voltajına bağlı olarak kısa bir süre için yüksek akımlar yayabilirler. Prensip olarak, bu teknoloji hem eksi hem de artı aralığında iyi sıcaklık özelliklerine sahiptir.

 

Lithium CR Pillerde ANA ÖZELLİKLER

Lithium/Manganese Dioxide (LiMnO2) 3v Pil

• Yüksek hücre voltajı (3V),

• Küçük boyut ve hafiflik,

• Şarj Edilemez Pil Hücresi

• CR Birincil Lityum Düğme Pil diye tabir edilirler,

• Hafıza Tutucu – Bellek ve Yedekleme için Optimum tercih,

• Geniş bir sıcaklık aralığında kullanılabilirler,

• Puntalama sistemleri ile çeşitli ayaklar (Pin) takılarak, terminal çeşitlendirmesi yapılabilir.

 

 

   Her model pilin kendine has standartlaştırılmış bir adı vardır ve birden fazla pil adlandırma standard türü vardır,  şu anda en populer olanı ise IEC’dir (Uluslararası Elektroteknik Komisyonu), veya ANSI (Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü) gibi diğer güvenilir standartlarda mevcuttur. Örnek olarak, CR2430 pilindeki ,C harfi, Lityum pil kimyasını belirtmektedir. R harfi ise yuvarlak (Round) olan pil şeklini temsil etmektedir. Ayrıca pillerin üzerinde üç veya dört basamaklı referans numaraları da mevcuttur, Bu rakamlar pillerin kendine ait tam veya yaklaşık boyutlarını göstermektedir — 2032 = pil 20 mm çapında ve 3.2 mm kalınlığında demek gibi.

 

 

 

UYGULAMALAR

PC kartları, Saatler, İletişim Etiketleri, Anahtarsız Giriş Sistemleri,

Elektronik Sayaçlar (Su, Gaz, Elektrik), Uzaktan Kumandalar,

Ölçüm Aletleri, Sensörler,

Pilsan Elektronik Dünya standartlarındaki lityum pillerin birçok Marka ile çeşitlerini sunmaktadır.

Pilsan Elektronik sitemizde pil boyutlarını veya aradığınız markaları göremiyor musunuz?

Bize buradan bildirin! pilsanelektronik.com.tr Web sitemize her zaman yeni ürünler ekliyoruz ve sizlerden de eklenmesini istediğiniz bir şey olup olmadığını bilmek istiyoruz.

 

Li-Mn02 piller tehlikeli midir?

   Li-Mn02 Piller ve Diğer Bütün Pil çeşitleri, geçerli yönergeler ve amaçlanan amaç doğrultusunda kullanılırsa tehlikeli değildir.

Pilleri amacı dışında kullanmak, içlerini açmaya çalışmak, ateşe atmak, kırmak veya parçalamak kendinize ve etrafınıza zarar vermenize neden olabilir..

   Kullanılmış pillerinizi asla çöpe , toprağa ve ateşe atmayınız..biten pillerinizi en yakın pil toplama kutusuna bırakınız. Bütün pilleri ( Dolu Pil veya Boş Pil) Çocuklardan uzak tutunuz. Pilsan Elektronik firmamızda Orjinal ve kaliteli markalar mevcuttur.

 

   3V Lityum Düğme Piller, çok küçük ve çok hafif olan küçük bozuk para şeklinde pillerdir, küçük ve düşük güç gerektiren cihazlar için harika bir pil seçimidir. Ayrıca oldukça güvenlidirler, çok uzun raf ömrüne sahiptirler ve fiyat olarak diğer pillerden daha ucuzdur. Bununla birlikte, şarj edilemezler ama yüksek iç dirence sahiptirler, bu sebeb ile çok fazla sürekli akım sağlayamazlar: 0,005c kapasite ciddi şekilde düşmeden önce alabileceğiniz en yüksek değerdir. Ancak, ‘Anlık ihtiyaçlarda’ kısa süreli olduğu sürece (genellikle yaklaşık %10 oranında) daha yüksek akım sağlayabilirler.

 

 

      Bu pillerin isimleri Madeni para ve Düğme piller diye tabir edilmektedir, isimlerini şekil ve boyutlarından dolayı alır – daha ince çeşitleri madeni paraya çok fazla benzedikleri için madeni para pil olarak adlandırılırken, daha kalın olan modellere düğme gibi göründükleri için düğme pil de denmektedir. Genellikle boyutları 5 ila 25 milimetre çapında ve 1 ila 6 milimetre yüksekliğindedir ve genellikle birincil hücreli sınıfındaki  pillerdendir, yani bu piller tek kullanımlık ve atılabilir pillerdir.(Pillerinizi kullandıktan sonra Mutlaka Pil Toplama Kutularına Bırakınız, Asla Çöpe ,Ateşe, Suya veya Toprağa atmayınız) Arabalar için uzaktan kumanda pili, lazer işaretçiler için güç kaynağı, hesap makineleri bataryası, kalp defibrilatörleri ve hatta yapay kalp pilleri gibi küçük, taşınabilir elektronik cihazlara güç vermek için kullanılan vazgeçilmez pil çeşitleridir.

 

   Bu tarz 3v Lityum Para Piller , lityum pil pazarının %80’ini oluşturan lityum manganez dioksit kimyalarından (Li-MnO2) oluşmaktadır. Li-MnO2 kimyası, IEC önerisi “CR” ile gösterilir. 3 voltta çalıştığı için bir Li-MnO2, 1,5 voltta çalışan iki alkalin veya gümüş oksit pilin yerini alabilmektedir ( kapasite veya modeline göre görevi değişebilir). Pil üreticilerinin kalitesine bağlı olarak voltajlarda biraz dalgalanma gösterebilir. Pilsan Elektronik Golabal pazardaki bir çok üreticinin 3v CR Pillerine sahiptir. Pillerinizi Pilsan Elektronik Firmamızdan güvenle alabilirsiniz.

Sayfayı paylaş :

1998 yılından kurulan “Pilsan Elektronik” kurulduğu günden bu güne kadar kendine ilke olarak güven, kalite, süreklilik ve yeniliği temel edinmiştir.

Sektördeki Yenilikleri Önce Siz Öğrenin!

Pilsan Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

error: Bu içerik kopyalanamaz! (Pilsan Elektronik)