Li-Ion

Li-Ion – Lityum iyon Bataryalar (3.7V)

Lityum-iyon piller, tüketici elektroniğinde yaygın pillerdir. Bu piller, yüksek enerji yoğunluğu, hafıza etkisi olmaması ve kullanılmadığında yalnızca yavaş bir şarj kaybı ile taşınabilir elektronik cihazlar için en popüler şarj edilebilir pil türlerinden biridir. Bu piller tüketici elektroniğinin ötesinde, Li-ion Bataryaların popülaritesi askeri, elektrikli araç ve havacılık uygulamaları için de artmaktadır.

Bir pil üreticisi olarak onlarca yıllık deneyimimiz sayesinde, Li-ion hücreler konusunda kapsamlı bir bilgi birikimi oluşturduk.

Bu en modern pil teknolojisidir. Lityum kullanmak, birim hacim ve ağırlık başına daha fazla enerji depolanması anlamına gelir. Diğer avantajları da hatırlamaya değer: hafıza etkisi yok, derin deşarjlara karşı savunmasızlık yok, çok yüksek şarj ve deşarj akımları, çok yüksek döngü sayısı, toksik olmayan bileşenler, vs.

Herşeyden önce, akünün, cihazlarınızın ve sizin güvenliğiniz için: tüm aküler (Lityum iyon Batarya Grupları), voltajları ve akımları sürekli olarak kontrol eden ve akünün bağlantısını kesen bir BMS (Akü Yönetim Sistemi) içermelidir. riskli noktalara yaklaştığında (gerilim çok düşük, gerilim çok yüksek, akım çok yüksek, sıcaklık çok yüksek ve hücreler arasında asimetri gibi daha bir çok önemli detay için.. Doğru seçilmiş BMS devreye girmelidir)

Ayrıca Li-Ion piller, Ni-Cd veya Ni-MH pillere göre daha çevre dostudur. Li-Ion şarj edilebilir piller, modern elektronik ekipman için yaygın olarak kullanılmaktadır. Pilsan Elektronik ürün yelpazesinde Aspilsan, Panasonic, Sanyo, LG-Chem, Samsung, Orion , Molicel ve dünyanın önde gelen diğer üreticilerinin Li-ion hücrelerini bulundurmaktadır.

*Lityum-iyon şarj edilebilir piller, yalnızca Pilsan Elektronik tarafından tavsiye edilen söz konusu uygulamaya uygun elektronik ( BMS) korumalarla birlikte sunulur.
(Şarj edilebilir) lityum iyon teknolojisini (şarj edilemez) lityum teknolojisi ile karıştırmayın.

 

Lityum-iyon piller , şarj edilebilir piller arasındaki en popüler çözümlerden biridir. Taşınabilir cihazlar düşünülerek üretilmişlerdir, temel amaç taşınabilir cihazlarda veya güç kaynaklarında bataryaların ağırlığını ve boyutunu azaltmaktı. Bu temel özelliklerinden dolayı, lityum bataryalar vazgeçilemez bir seçim haline geldi – metallerin en hafifi ve aynı zamanda ağırlık başına en fazla enerjiyi sağlaması muhteşem bir çözüm ortağı olmasını sağladı. Lityum iyon bataryaların BMS sistemleri ile kullanılması, pilleri kontrol edilebilir hale getirdi ve güvenli ve evrensel bir çözüm oluşturmayı mümkün kıldı.

Li-Ion bataryalara dayalı güç sistemleri çok çeşitlidir, elektrikli araçlardan küçük elektronik mobil cihazlara kadar yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Lityum-iyon piller, güç kaynağı sisteminin voltajını ve kapasitesini kademeli olarak artırılmasını sağlamıştır, seri ve paralel bağlanmış li-ion bataryalar ile çok farklı voltajlar ve kapasiteler elde edilmektedir. çok sayıda li-ion bataryaları bir birine gruplayarak hem bir dizüstü bilgisayarda veya cep telefonunda pil oluşturmak için hem de bir binek otomobilde bile pil kullanılmasını mümkün kılmıştır.. ( her li-ion batarya gruplaması UZMAN Kişiler tarafından yapılmalıdır, bilinçsizce yapılan gruplamalar ciddi yaralanmalara sebeb olabilir)

Pilsan Elektronik Li-Ion teknolojisi, günlük kullanım ürünlerinden profesyonel elektrikli aletlere veya endüstriyel cihazlarda kullanılan büyük enerji depolama sistemlerine kadar pek çok uygulama için tercih edilmektedir.

Lityum-iyon batarya teknolojisi hala gelişiyor ve enerji endüstrisinde, özellikle de taşınabilir cihazlarda daha çok tercih edilmeye başlamıştır.
Lityum-iyon pillerin sunduğu olanaklarla ilgileniyorsanız, lütfen Pilsan Elektronik Satış Temsilcileri ile kontağa geçiniz. Pilsan Elektronik uzman mühendisleri tecrübeleri ve bilgileri ile etkili ve profesyonel tavsiyeler verebilmektedir.

Li-ion piller tehlikeli midir?

Li-ion piller ve Diğer Bütün Pil çeşitleri, geçerli yönergeler ve amaçlanan amaç doğrultusunda kullanılırsa tehlikeli değildir.

Pilleri amacı dışında kullanmak, içlerini açmaya çalışmak, ateşe atmak, kırmak veya parçalamak kendinize ve etrafınıza zarar vermenize neden olabilir..
Kullanılmış pillerinizi asla çöpe , toprağa ve ateşe atmayınız.. biten pillerinizi en yakın pil toplama kutusuna bırakınız. Bütün pilleri ( Dolu Pil veya Boş Pil) Çocuklardan uzak tutunuz.

 

 

Sayfayı paylaş :

Pil Grubu Üretimi

Yüksek Kapasiteli Pil Grupları

Özel olarak üretilmiş pil grupları, özellikle endüstride büyük avantaj sağlayarak projenize doğrudan katkı sağlar. Pil gruplarını monte ederken daha yüksek bir güvenlik standardına ulaşmak için, kapsamlı bir kalite güvence sürecinden geçiyoruz.

Lityum İyon Pil Grubu Sistemleri
100%
LiFePO4 Pil Grubu Sistemleri
100%
Ni-Cd Pil Grubu Sistemleri
100%
Ni-Mh Pil Grubu Sistemleri
100%
Li-SOCI2 Pil Grubu Sistemleri
100%

Bugün İletişime Geçin

Projelerinize destek olabilmek için satış ve teknik destek ekibimize iletişim formumuz üzerinden 7/24 ulaşabilirsiniz.

Yalnızca performansı optimize etmekle kalmıyoruz!

Aynı zamanda orijinal üretim yapan iş ortaklarımızın gereksinimlerini karşılayan tüm ürünlerden yüksek kaliteli, güvenilir, özel pil grupları tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyoruz. Şirket içi devre ve dizayn tasarımı dahil olmak üzere lityum iyon pil sistemlerinin  üretiminde uzmanız; teknik uzmanlığımız ve yazılım bilgimizle, projeleriniz için en güvenli ve en iyi eşleşmeyi garanti ediyoruz.

İŞ SÜREÇLERİMİZ

Yeni nesil elektrikli araçlara güç sağlıyoruz

Enerji ihtiyaçlarınızı karşılamak için yüksek kaliteli lityum iyon entegre pil çözümleri sunuyoruz. Elektrikli araçlar, elektrikli ulaşım, endüstriyel ve ticari pazarlar için lityum iyon pil sistemlerinin yanı sıra büyük ölçekli enerji depolama sistemleri tasarlıyor, geliştiriyor ve üretiyoruz. 

01

İletişim Formu

Web sitemiz üzerinden iletişim formumuzu doldurun. Form üzerindeki ilgili alanda projenizi açıklayın. İletişim Bilgilerinizi eksiksiz olarak bize iletin.

02

Müşteri Danışmanı

Form bize ulaştıktan sonra müşteri danışmanımız iletişim bilgileriniz üzerinden size ulaşarak detaylı bilgi için randevu planlayalım.

03

Prototip Oluşturma

Proje detaylarınız için bir prototip oluşturduktan sonra sistemleriniz için uygunluğunu birlikte kontrol edelim ve sistemin geliştirilmesini sağlayalım.

04

Projeniz Hazır!

Test ve kalite süreçlerinden sonra projenizin üretimine başlayalım ve proje bitim tarihinde size teslim ederek başarılarınıza ortak olalım!

1998 yılından kurulan “Pilsan Elektronik” kurulduğu günden bu güne kadar kendine ilke olarak güven, kalite, süreklilik ve yeniliği temel edinmiştir.

Sektördeki Yenilikleri Önce Siz Öğrenin!

Pilsan Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

error: Bu içerik kopyalanamaz! (Pilsan Elektronik)