Lead-Acid

Lead-Acid

AGM AKÜ

Genel Amaçlı AGM Akü / Kuru Bakımsız Akü , tüm kurşun asitli aküler arasında en popüler akü türüdür. Elektronik sistemlerde ve endüstriyel uygulamalarda kullanılırlar. Örneğin, evde veya işte bir alarm sisteminiz varsa, muhtemelen yedek güç için sisteme takılı bir Genel Amaçlı AGM Akü / Kuru Bakımsız Akü vardır. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız veya bir binada çalışıyorsanız, Kullandığınız bir çok cihazda bir AGM Akü / Kuru Bakımsız Akü vardır.
Bu pillerin takıldığı yerlere bazı örnekler, çıkış işaretleri, acil durum ışıkları ve yangın alarmları olabilir. Bu pillerin amacı, bir elektrik kesintisi sırasında yedek güç sağlamaktır. Örneğin, bir binada yangın çıkarsa ve elektrik kesilirse, güvenli bir tahliye planı için işlevsel acil durum çıkış işaretleri ve acil durum ışıklarına sahip olmak çok önemlidir.
Pilsan Elektronik TÜRKİYE’deki en iyi performans gösteren Genel Amaçlı AGM Akü / Kuru Bakımsız Aküleri sunmaktadır. Unutmayın, Pilsan Elektronik olarak ithalatını yaptığımız ORION Aküleri ve YUASA Aküleri uzun kullanım ömürlüdür dayanabilir, ancak hiç bir pil markası kendi kendine sonsuza kadar kullanılamaz. Pillerinizi düzenli olarak değiştirmek önemlidir ve acil bir durumda herkesin güvende kalmasına yardımcı olur. Bu hem evde hem de işte geçerlidir.
Genel Amaçlı pillerimiz hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen pil uzmanlarımızdan biriyle konuşmaktan çekinmeyin.

GENEL AMAÇLI AGM’NİN AKÜ ÖZELLİKLERİ
*Bakım gerektirmez,
*Dökülmez
*Minimum gazlanma ile alaşımlı plaka ızgarası
*Düşük oranda kendi kendine deşarj oranı
*Emici Cam Mat (AGM)
*Yüksek güç ve hacim oranı
*Enerji yoğunluğu
*Valf ayarlı
*Üstün performans
*Yüksek güvenilirlik
*Şarj edilebilir Özellikte
*Optimum kalite

Tipik Uygulamalar
• DC güç kaynağı
• Medikal ekipmanlar
• Alarm ve güvenlik sistemleri
• UPS/EPS güç kaynağı
• Acil aydınlatma sistemleri
• Telekom istasyonu ve elektrik santrali

AGM, Absorbed Glass Mat’ın kısaltmasıdır. Bu aküler özel sızdırmaz tasarıma sahiptir ve geleneksel sulu akülerden farklıdır. Su ilavesi gerekmediği için dökülmezler ve sıfır bakım gerektirirler. Aküdeki asit, normal akü çalışması sırasında hücrelerin sızdırmaz olmasını sağlayan bir cam mat ayırıcı içindedir. AGM Akü / Kuru Bakımsız Akü serimizi, depolanan pillerin en az altı ayda bir yeniden şarj edilmesini gerektiren düşük kendi kendine deşarj oranını sağlamak için saf kurşunla tasarlıyoruz. Seride ayrıca, ağır hizmet konstrüksiyonu için ABS malzemeden yapılmış bir dış hazne bulunur, bu da aküleri zorlu çalışma koşullarına uygun hale getirir.

KURU BAKIMSIZ AKÜLER

Akü yelpazemizdeki ürünler genel amaçlı kullanılabilmektedir.,
Aşağıdaki örnekler gibi

*Alarm sistemleri
*Acil durum aydınlatması
*Tıbbi malzeme
*Savunma Sanayii
*Güç Kaynakları / UPS..vb
*Mevcut voltajlar: 4V, 6V ve 12V
Kapasiteler: 0,3 Ah’den 100 Ah’a kadar
Çalışma sıcaklığı: -20°C ila +55°C
Raf Ömrü : Ortalama 5 Yıl ( Depolama Şartları, Kullanma şartları, kullanım alanı, Şarj ve Deşarj Kalitesine göre değişkenlik gösterebilir)

Pilsan Elektronik, Güvencesi ile yıllardır müşterilerimize AGM / Kuru Bakımsız Akü çeşitleri temin etmekteyiz.. Sizleride ailemizde görmekten mutluluk duyarız.

AGM Aküler / Kuru Bakımsız Aküler tehlikeli midir?

AGM Aküler ve Diğer Bütün Pil çeşitleri, geçerli yönergeler ve amaçlanan amaç doğrultusunda kullanılırsa tehlikeli değildir.
Pilleri amacı dışında kullanmak, içlerini açmaya çalışmak, ateşe atmak, kırmak veya parçalamak Kendinize ve etrafınıza zarar vermenize neden olabilir.
Kullanılmış pillerinizi asla çöpe , toprağa ve ateşe atmayınız.. biten pillerinizi en yakın pil toplama kutusuna bırakınız. Bütün pilleri ( Dolu Pil veya Boş Pil) Çocuklardan uzak tutunuz.

Sayfayı paylaş :

Sorunuz mu var ?

Hemen bizimle iletişime geçin!

1998 yılından kurulan “Pilsan Elektronik” kurulduğu günden bu güne kadar kendine ilke olarak güven, kalite, süreklilik ve yeniliği temel edinmiştir.

Sektördeki Yenilikleri Önce Siz Öğrenin!

Pilsan Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti.

Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.

error: Bu içerik kopyalanamaz! (Pilsan Elektronik)